Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)


#1 2012-06-04 15:36:27

 Guru

Prawie Bywalec

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 34
Punktów :   

Magia Chaosu [Wstęp]

Witam !
Jako iż nie ma kategorii o Magii dla Wtajemniczonych napisze o tym tutaj.
Dziś wyjaśnię czym jest magia Chaosu.

Mag który opanował tą magię nie posiada stałej wiary, ani stałych wyznań.
Jest to jedna z najbardziej indywidualnych sztuk, jakich można się uczyć.
Sami ustalamy wygląd i trening rytuałów, które później będziemy ćwiczyć...
Mało jest magów Chaosu ( pewnie się sami domyśliliście ).
Nawet jeśli mag chaosu posiada ucznia to w końcu i tak go straci bo uczeń sam będzie
kontynuował swoją naukę ( "odnajdzie swoją drogę którą będzie podążał" ).
Najlepszą drogą treningu jest skorzystanie z już istniejących technik i w ramach swoich potrzeb modyfikowanie ich, ale młodym adeptom tej sztuki polecam nie zmienianie wyglądu rytuałów.
Podczas treningu możemy doznać objaw szaleństwa, możemy się źle czuć, nasze poglądy mogą się
zmienić ( Na dobre lub na złe ).
Za co odpowiedzialne jest bezpośrednio zmienianie swojej świadomości.
"Jedną z dziwniejszych rzeczy, którymi parają się magowie chaosu jest zmiana swojego nastawienia do danej magii/religii na czas rytuału."
Najpopularniejszymi znanymi technikami jest tworzenie sigili i serwitorów, lecz pamiętajmy że Magia Chaosu
nie ma ograniczeń.

A więc jaki jest wniosek ?
Magia chaosu jest bardzo dobra dla tych którzy są wytrwali. Ma ona... hmm... Nie ma ona ograniczeń co do
czarów.


" ...jeśli chciałbys usłyszec krótka jej definicję ktorą większość Chaotów byłaby w stanie zaakceptować, to pewnie byłoby to stwierdzenie ze jest to meta-wierzenie, iż wiara jest narzędziem w osiąganiu swych celów, nie zaś celem samym w sobie." - Peter Caroll, styczen 1992r.

                                                                       Autor: K - 1 stopień Zakonu Chaosu Diar

Ostatnio edytowany przez Guru (2012-12-30 18:42:31)

Offline

#2 2012-06-05 21:29:40

Goor35

Prawie Bywalec

Zarejestrowany: 2012-03-03
Posty: 21
Punktów :   

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Według tego co ja wiem to Chaotycy czynią własną wolę, a nie robią co chcą. Niby nie zauważalna różnica ale wielka. Sigle to w sumie znak tych magów. Swoje rytuały nazywają mszami chaosu. Żeczywiście skomplikowana , a zarazem prosta i trudna dziedzina.
Sam się zastanawiałem czy nie obrać tej ścieszki ale postanowiłem przejść na Wicca.

Offline

#3 2012-10-11 14:34:34

Owena

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Zainteresowałam się niedawno magią chaosu i doszłam do wniosku, że najlepszą drogą jest znalezienie na początek mentora, nauczyciela. O tym rodzaju magii nie jest głośno, a jeśli już trafię na jakieś informacje, są to najczęściej ogólniki, dlatego jeśli mielibyście jakieś rady związane z tematem, byłabym wdzięczna.

Offline

#4 2012-10-11 18:06:48

 Guru

Prawie Bywalec

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 34
Punktów :   

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Wątpię czy ci ktoś pomoże. Nikt nie wchodzi na to forum. :D

Offline

#5 2012-12-30 13:49:00

MsNephe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Io Chaos!
Owena jak masz jakieś pytania to wal
Goor35 żadne msze Chaosu, po prostu ryty
A tego cytatu Carolla nie znałam.
Szkoda, że nie macie działu o magii Chaosu...

Offline

#6 2013-10-18 12:54:19

 aetherius

Nowy użytkownik

Skąd: polska
Zarejestrowany: 2013-10-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Owena napisał:

Zainteresowałam się niedawno magią chaosu i doszłam do wniosku, że najlepszą drogą jest znalezienie na początek mentora, nauczyciela. O tym rodzaju magii nie jest głośno, a jeśli już trafię na jakieś informacje, są to najczęściej ogólniki, dlatego jeśli mielibyście jakieś rady związane z tematem, byłabym wdzięczna.

polecam ksiazki:
ksiega rozkoszy - austin osmane spare
liber null and psychonauts (psychonauta w polskim wydaniu) - peter carroll
magia chaosu - phile hine
postmodern magick - patrick dunn

Offline

#7 2014-10-18 17:55:12

MagnaMagnus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Owena napisał:

Zainteresowałam się niedawno magią chaosu i doszłam do wniosku, że najlepszą drogą jest znalezienie na początek mentora, nauczyciela. O tym rodzaju magii nie jest głośno, a jeśli już trafię na jakieś informacje, są to najczęściej ogólniki, dlatego jeśli mielibyście jakieś rady związane z tematem, byłabym wdzięczna.

Chętnie pomogę i wprowadzę w arkana Wysokiej Magii.

Guru! Ja wszedłem

Ostatnio edytowany przez MagnaMagnus (2014-10-18 17:56:35)

Offline

#8 2020-07-06 18:39:58

Mentor

Gość

Re: Magia Chaosu [Wstęp]

Szukam mentora.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Łomża Zbiornik Na Wodę Deszczówkę Szambo Polnische Fenster hotel spa w Ciechocinku soda kaustyczna wrocław