Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-01-21 13:21:30

Nefarius

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 241
Punktów :   

Syreny

Chyba każdy wie, czym są legendarne syreny - istoty o łączące w sobie cechy ludzi i ryb. Są one powszechnie uznawane za stworzenia wyłącznie mitologiczne i nie mające swoich odpowiedników w rzeczywistości. Istnieją jednak relacje, które zdają się zaprzeczać lub przynajmniej podważać to stwierdzenie. Słynny żeglarz, Henry Hudson opisał spotkanie, jakie miało miejsce 15 czerwca 1608 roku w okolicach Nowej Ziemi. Wówczas to marynarze z dowodzonego przez Hudsona statku, zauważyli w wodzie stworzenie, które później opisali następująco: "miała plecy i piersi jak kobieta; była wzrostu dorosłego człowieka; miała bardzo jasną skórę i długie, czarne włosy, opadające na plecy". Miała również pokryty cętkami ogon, przypominający ogon morświna. W 1833 roku, w pobliżu Szetlandów, na pokład sześcioosobowej łodzi, wraz ze złowionymi w sieć rybami, wciągnięto istotę wyglądającą na pół-człowieka i pół-rybę. Stworzenie nie było agresywne, pomrukiwało jedynie tak żałośnie, że po trzech godzinach rybacy wypuścili je z powrotem do morza. Mężczyźni byli później przepytywani przez przedstawiciela Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Edynburgu (Szkocja).

Offline

#2 2011-01-22 19:19:18

xd

Gość

Re: Syreny

Ehh ... jak byłam mała chciałam być syrenką xdd

#3 2013-01-29 18:09:53

...

Gość

Re: Syreny

Wówczas to marynarze z dowodzonego przez Hudsona statku, zauważyli w wodzie stworzenie, które później opisali następująco....


No cuż.. nic nie wyklucza tego, iż ci mężczyźni mogli być narajani, albo nachlani xd
Ale myślę , że tak.. syreny mogą istnieć, jest bardzo duzo podań oraz legend dotyczących tych stworzeń. I osobiscie myślę, że więcej w nich wymysły niz prawdy, lecz zawsze jest jakieś "ale" któremu nie da się sprzeciwic i które krzyczy głośno : syreny istnieją!

#4 2014-08-14 20:46:57

 nekromantka

Prawie Bywalec

Zarejestrowany: 2014-08-13
Posty: 22
Punktów :   

Re: Syreny

Już ludzie żyjący w paleolicie na ścianach jaskiń rysowali ludzi z ogonami ryb. A na wybrzeżach Hiszpani dzikie delfiny pomagają rybakom łowienia ryb oni ich tego na pewno nie nauczyli odpowiedź nasuwa się sama więc.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dziwnow.szamba-betonowe360.pl